חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   פערים לימודיים עקב דיסלקציה והקושי בקריאה

   תלמידים וסטודנטים בעלי קושי בקריאה

   קיימות השפעות רבות של דיסלקציה בקריאה. בראש ובראשונה לקות זאת אינה מאפשרת לכל תלמיד באשר הוא, בין אם הוא בגיל יסודי או תיכון ובין אם הוא סטודנט, להתקדם מבחינת הישגים לימודיים. דיסלקציה יוצרת פערים אשר קשה מאוד להשלים אותם, ולאט לאט פוגעת בתחושת המסוגלות של התלמיד – מה שגורם לו אף יותר להישאר מאחור. אך אל דאגה, גם לבעיה זאת יש פתרון. במכון זרחין תמצאו שיטה חדשנית להתמודדות עם דיסלקציה מסוג זה.

   לקות הדיסלקציה והקושי בקריאה מלווים בתופעות נוספות

   מעבר לקשיים הקוגניטיביים אשר חווה הילד לרוב הוא יחווה גם קשיים חברתיים ורגשיים הנגרמים עקב הלקות. דיסלקציה אינה מבטאת רק קושי בקריאה אלא מדובר בתופעה עמוקה יותר, היא מונה עוד תתי סעיפים המגיעים יחד איתה:

   • דיסלקציה כוללת בתוכה גם קשיים בתפיסה המרחבית, מה שמקשה על סדר וארגון. הסובלים מדיסלקציה מתקשים לזהות את האובייקטים במרחב, מיקומם והסדר שלהם ולכן פעולותיהם יהיו לרוב מגושמות ולא מסודרות וכן המרחב שלהם ימצא בבלגן תמידי.
   • פעמים רבות דיסלקציה תגיע עם לקות למידה נוספת כגון הפרעת קשב וריכוז או דיסגרפיה, קשיים מוטוריים למיניהם כמו חוסר בקואורדינציה ועוד.
   • דיסלקציה דורשת השקעה רבה של אנרגיה בכל פעולה של קריאה, הקשבה או הבנה. מכיוון שעל מנת לקרוא בצורה נכונה ותקינה על הילד להשקיע אנרגיה רבה יותר ממה שילדים אחרים בני גילו, משקיעים הוא לא יצליח לחלק את הקשב שלו בצורה נכונה – ולכן תחומים אחרים יפגעו מכך. כך למשל ילד שכל כולו מרוכז בקריאה לא יצליח להקשיב להוראות המורה.

   טיפול והתמודדות

   אם בעבר תחום האבחונים לא היה מפותח דיו, ולכן ילדים רבים נפלו בין הכיסאות, הרי שהיום הוא מפותח מאוד. אנו יודעים שישנו מענה לכל בעיה ולכל סוג לקות למידה במידה והוא אובחן כראוי. כמובן שהשאיפה היא לאבחן את הלקות בשלב מוקדם ככל הניתן בחייו של הילד, על מנת לספק לו מענה מהיר שיעזור לו לצמצם פערים. במכון זרחין תוכלו לפגוש את הצוות שלנו כבר בשלב האבחון, שם נאתר את הקושי הספציפי של ילדיכם. לאחר מכן נוכל להתאים לו את שיטת הטיפול הנכונה ביותר עבורו, על מנת לספק לו אפשרות לממש את מלוא הפוטנציאל שלו.

   וווווווווווווו

   מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

    אולי יעניין אתכם

    אבחון דידקטי

    רונית מנדלבליט - מאבחנת דידקטית הנני מאבחנת דידקטית מוסמכת ומורה להוראה מתקנת, הוסמכתי מטעם אגודת "ניצן", באישור משרד החינוך וכן עבדתי באגודה זו בתור מאבחנת לכל...

    איך בוחרים מכון מומחה המאבחן בעיות בלמידה?

    בחירת מכון מקצועי לאבחנה בלקות למידה על מנת לזהות את הבעיה ממנה סובל ילדיכם, מומלץ לפנות אל מכון לאבחון לקויות למידה. חלק מתחומי אחריותו של מכון זה...

    מכון לאבחון לקויות למידה מסייע בהגשמת הפוטנציאל האישי

    מכון זרחין הינו מכון לאבחון לקויות למידה שונות ויכול להציע בעבורכם את דרך הטיפול היעילה ביותר בתחום, זו שיכולה לעזור לילדכם להתמודד בהצלחה עם לקויות הלמידה אשר...

    הפתרון שאנו מציעים לקשיי קריאה

    קריאה היא פעולה שבה העיניים קולטות אותיות וסימני ניקוד, והחשיבה שלנו מתרגמת אותם למילים בעלות משמעות ותוכן. אם הילד מתקשה לקרוא, זה אומר ששורר נתק...
    בנייה וקידום אינטרנטי בנייה וקידום אינטרנטי