חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   אבחון דיסגרפיה

   אחת מלקויות הלמידה המוכרות היא דיסגרפיה. היא מאובחנת אצל מבוגרים ונוער ילדים, והיא מתבטאת בקושי לכתוב מילים, אם בסדר הנכון שלהן, אם בכתיבה לא ברורה ולא נוחה לקריאה על ידי אחרים, ואם בהפרדה לא נכונה בין המילים. כמו כן היא מקשה על האנשים שלוקים בה להתבטא. בדרך זו הם גם לא יכולים להביא לידי ביטוי את הידע שלהם או להשתלב במערכות החינוך והעבודה השונות, משום שכל מה שדורש מהם ביטוי בכתב מגלה שהם אינם מצליחים לעשות זאת.

   הם נדרשים גם לאמצעי הבעה אחרים ושונים, אולם כתיבה היא עדיין מיומנות נדרשת שעליהם לרכוש לצרכים רשמיים שונים ולו רק כדי להיבחן בבית הספר ולקבל ציונים. התסכול של אנשים כאלה גדול מאוד, אבל אפשר לאבחן אותם בתהליך נכון כך שיוכלו לפתור קושי זה בחייהם, בעזרת תכנית טיפולית מקצועית שמותאמת לילד או למבוגר.

   חשיבות הטיפול ואבחון דיסגרפיה

   מלבד ההרגשה השלילית אצל ילדים הסובלים מדיסגרפיה, בשל השוני שביניהם לבין ילדים אחרים, התסכול שנוצר אצלם מוביל לפגיעה בערך העצמי ובדימוי העצמי. הקשיים המתמשכים מעצימים את התסכול ומורידים את המוטיבציה להצליח להתגבר על כך. כלומר, לא רק הקושי הקוגניטיבי הוא הבעיה אלא גם הקשיים הרגשיים שנובעים כתוצאה מכך.

   הליווי האישי שמעניקים לילדים אלה חשוב לאין ערוך כמובן, אבל גם השיטה שנוקטים בטיפול וכל אבחון דיסגרפיה. תכנית הטיפול המיוחדת לאנשים אלה מחייבת שימוש בחושים ובמיומנויות השונות שקיימות אצל האדם. לכן בשיטת מכון זרחין פיתחו את השיטה שנשענת על אינטואיציה וחיבור בין המטפל למטופל, תוך שימוש בחושים אחרים, זאת כדי לתקן ולסלק מכשולים שונים שהחשיבה של הילד מערימה עליו בדרך לכתיבה נכונה וקריאה.

   אפשר להתגבר על דיסגרפיה כאשר מצליחים לפתח מיומנויות חושיות אחרות שמצליחות לתקן על הנתקים הקוגניטיביים, ובשיטת מכון זרחין אפשר לשמוע על כך וללמוד עוד איך אפשר לעזור לילדים ולמבוגרים לתקן את הבעיה.

   אבחון דיסגרפיה לקות למידה

   בזכות אבחון דיסגרפיה, תקבלו שם לקשיים עמם אתם מתמודדים – ואף טיפול מקצועי לכך. לאורך תקופת הלימודים, אנו רוכשים כלים חשובים; הרגלים בתחומי דעת שיאפשרו לנו להפוך לבוגרים מצליחים ופעילים. עם זאת, ישנם תלמידים הנקלעים לקשיים במסגרת מערכת החינוך. החל מכתב יד קשה לקריאה, כתיבה איטית, שגיאות כתיב רבות, קשיים בביטוי עצמי בכתב ועוד – אם זיהיתם סימנים אלו אצל ילדיכם או אצלכם, צרו קשר עוד היום עם מכון זרחין. מכון זה הוקם ומנוהל על ידי מיכאל זרחין, מומחה בעל מוניטין מרשים בתחום האבחון והטיפול בבעיות דיסלקציה. כמו כן, צוות עובדי המכון מעניק טיפול בשיטה הוליסטית ייחודית. צרו קשר עוד היום וקבלו מענה מקצועי ומקיף.

   אבחון דיסגרפיה: לתת מענה מדויק

   כל הורה מתרגש למראה ילדיו הקטנים הנכנסים למערכת החינוך; כניסה למסלול מרגש ומעצים אשר יעניק לו כלים חשובים להמשך הדרך. בין אם מדובר בנוסחאות, חיבורים או שפות חדשות – התלמיד הצעיר ייחשף לאינספור תחומי דעת וירחיב את אופקיו.

   עם זאת, במקרים רבים ההורים והמורים יחדיו מזהים אצל תלמידים אלו קשיים; בעיות ומהמורות מגוונים לאורך לימודיהם. זיהיתם אצל אחד התלמידים העדר שמירה על הרווחים וגבולות השורה? הוא איננו מקפיד על עיצוב נכון של אותיות? האם הוא כותב באיטיות רבה? או שמא הכתיבה מתבצעת בכיווניות הפוכה? בין אם מדובר בסימנים אלו או אחרים, חשוב ביותר להיות ערניים אליהם.

   במילים אחרות, בזכות ערנות זו תוכלו לשלוח את התלמידים לאבחון דיסגרפיה. מטרתו של אבחון זה הוא לתת מענה לילד או הנער הנאבק בקשיים, לתת שם לקשיים אלו וכמובן – להכין תכנית טיפול מדויקת עבורו.

   אבחון דיסגרפיה במכון אבחון: ליווי מקצועי שלב אחר שלב

   חשיבותו של הביטוי העצמי על הכתב הוא משמעותי וקשה להסתדר בלעדיו. אתם או ילדיכם מתמודדים עם קשיים אלו? כדי לקבל אבחון כמו גם אסטרטגיית פעולה להמשך דרככם, מומלץ ביותר לפנות מכון זרחין. החל ממיומנויות חושיות שונות ועד תיקון הנתק הקוגניטיבי – צוות המומחים של המכון ילווה אתכם שלב אחר שלב עד לתוצאה הרצויה.

   מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

    קידום אתרים קידום אתרים