חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   דיסלקציה חזותית

   קריאה ודיסלקציה חזותית קשורות זו לזו. קריאה איננה רק שינון וזיכרון, אלא ענין של הבנה. הבנה של צורות גרפיות ושל הצלילים שהן מייצגות. מהי הבנה ומתי היא נוצרת? הבנה נוצרת כאשר ההבחנה קיימת.

   השלכות דיסלקציה חזותית

   1. הבנה של דבר אחד מושגת באמצעות ההבחנה ומציאת ההבדל בינו לבין דבר שני.
   2. אנחנו מבינים מהו טוב, על ידי תפיסת ההבדל בינו לבין הרע, ואנחנו מבינים מהו שחור בגלל שאנחנו מבחינים בינו לבין הלבן.
   3. כך גם בקריאה, ההבנה של המידע הנדרש כדי לקרוא, מושגת כאשר הקורא המתבונן בדף הטקסט, מסוגל למצוא את ההבדלים בין האותיות השונות המופיעות בו, ובין תנועות הניקוד השייכות להן.
   4. בשלב הראשון, כדי שילד יידע לקרוא, עליו להכיר את הצליל הפותח של כל אחת מהאותיות, ובנוסף את תנועות הניקוד.
   5. כדי לעשות זאת, ולהגדיר לכל אות ולכל תנועה את הצליל המתאים לה, הקורא צריך להבחין כראוי בין הצורות השונות.
   6. יש ילדים שאצלם הפעולה הזו היא לא כל כך פשוטה.
   7. הקושי להבחין בין צורות יכול להופיע ברמות שונות. ישנם ילדים שיתקשו להבחין בין האותיות הדומות זו לזו, כמו ב או כ דגושות או רפויות, ס-ם, ו-ז, ר-ד, וכדומה. אצל ילדים אחרים, קשיי ההבחנה החזותית הם ברמה גבוהה יותר, והם יתקשו להבחין בין אותיות שונות זו מזו, כמו ג-ד, ה-ו. במקרים מסוימים קשיי ההבחנה החזותית יכולים להתבטא בקושי לזהות בין אותיות בודדות ומופרדות זו מזו, ובמקרים אחרים הקושי להבחין קיים בקריאה של מילים ומשפטים בטקסט ארוך.
   8. בין רשתית העין לבין מרכז עיבוד המידע יש העברת נתונים. הנתונים מגיעים למרכז עיבוד המידע, וכאן מתפתח תהליך עצמאי שלא בהכרח מסתיים בקליטה נכונה של המסר שעבר מרשתית העין. אם הפלט שמפיק תהליך עיבוד המידע אינו תואם למידע שהופיע מול רשתית העין, זה אומר שיש כאן נתק בין הראיה לבין החשיבה, וזה אומר שאין פה ראייה אמתית שאפשר לסמוך עליה.

   הפתרון לדיסלקציה חזותית

   במכון זרחין אנו יודעים לתת את הפתרון הטוב ביותר לבעיה זו. המטופלים הרבים שקיבלו יכולת של קריאה תקינה הם העדות הטובה ביותר לכך. הפנייה למכון זרחין היא הצעד החכם ביותר עבורכם ותאפשר לכם להצליח וליצור הצלחה אצל היקרים לכם.

   מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

    קידום אתרים קידום אתרים