חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   דיסלקציה טיפול

   יש ילדים שקשה להם להבחין בין צורות האותיות באמצעות העיניים. דיסלקציה אבחון וטיפול הולכים ביחד. אך, ישנה דרך אחרת להעביר את צורת האותיות לחשיבה.

   דיסלקציה טיפול תחושה ומגע

   1. אפשר פשוט לתת לילד למשש אותיות פלסטיק או עץ, שיצטיירו אצלו במחשבה על בסיס התחושה שלהם בידיו. כאן חשוב להדגיש, כי נכון שהשימוש באותיות פלסטיק מקובל ונפוץ בלימוד האותיות במסגרות שונות, אולם אנחנו שמים דגש על שני היבטים בדרך השימוש והלמידה באותיות הפלסטיק, שבעינינו הם קריטיים כדי ליצור את השינוי בהבחנה החזותית של הילד.
   2. אנו טוענים שהתרומה של תחושת האותיות ביד, תתרחש בעיקר כאשר הילד ימשש אותן ויבחין ביניהם תוך כדי שהוא עוצם את עיניו או שאנו חוצצים בין עיניו לבין ידיו עם לוח או ספר, כך שהילד רק חש את האותיות אך אינו רואה אותן. במצב כזה נפתח ערוץ בין חוש המישוש של הילד לבין החשיבה שלו ודרך הערוץ הזה החשיבה שלו מעבדת נכון את צורת האותיות, ומסיקה מסקנות נכונות לגביהן.
   3. ההבנה הזאת של צורת האותיות מהווה תשתית לחיבור ותיקון הנתק בין חוש הראייה לבין החשיבה, שמקודם היו מנותקים אחד מהשני, אך כעת לאחר שיש כבר בחשיבה בסיס של הבנה בצורת האותיות, ההבנה הזאת מסייעת לחשיבה לקבל באופן ידידותי את המסרים שהמגיעים מחוש הראייה ולעבד אותם בצורה נכונה.
   4. כמובן שאפשר להראות לילד את האותיות לפני שהוא עוצם את עיניו, ולדבר עמו על ההבדלים ביניהם, אך נזכור תמיד ההבנה וההבחנה האמיתית והברורה בחשיבה כדי לתת דיסלקציה טיפול, תושג רק כאשר ההבחנה נעשית על בסיס תחושה לבד.
   5. כשאנחנו עובדים עם אותיות הפלסטיק, אנחנו תמיד מבקשים מהילד לערוך הבחנה והשוואה. כאמור התפיסה שלנו היא, שכדי שהילד יבין (לדוגמה) שהא' היא א' ולא ב', צריך שתהיה לו הבנה לגבי שתי האותיות, ולכן אנחנו מלמדים אותו אותן ביחד, כי רק כך הוא יבין כל אחת מהן לחוד. מסיבה זו, אם הילד מישש את האות ד' וקרא לה ר', אנחנו נניח מייד בידו את האות ר', כדי שירגיש מהי באמת הר', על ידי שיבחין בינה לבין הד'.

   זקוקים לעזרה? פנו אלינו!

   אם ליקירכם יש דיסלקציה והוא נדרש לעזרה, פנו אלינו עוד היום כדי לקבל את המענה הנכון והמדויק ביותר לבעיה.

   מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

    אולי יעניין אתכם

    אבחון דידקטי

    רונית מנדלבליט - מאבחנת דידקטית הנני מאבחנת דידקטית מוסמכת ומורה להוראה מתקנת, הוסמכתי מטעם אגודת "ניצן", באישור משרד החינוך וכן עבדתי באגודה זו בתור מאבחנת לכל...

    איך בוחרים מכון מומחה המאבחן בעיות בלמידה?

    בחירת מכון מקצועי לאבחנה בלקות למידה על מנת לזהות את הבעיה ממנה סובל ילדיכם, מומלץ לפנות אל מכון לאבחון לקויות למידה. חלק מתחומי אחריותו של מכון זה...

    מכון לאבחון לקויות למידה מסייע בהגשמת הפוטנציאל האישי

    מכון זרחין הינו מכון לאבחון לקויות למידה שונות ויכול להציע בעבורכם את דרך הטיפול היעילה ביותר בתחום, זו שיכולה לעזור לילדכם להתמודד בהצלחה עם לקויות הלמידה אשר...

    הפתרון שאנו מציעים לקשיי קריאה

    קריאה היא פעולה שבה העיניים קולטות אותיות וסימני ניקוד, והחשיבה שלנו מתרגמת אותם למילים בעלות משמעות ותוכן. אם הילד מתקשה לקרוא, זה אומר ששורר נתק...
    קידום אתרים קידום אתרים