חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   דיסלקציה שטחית

   לאחר שהתלמיד מבחין היטב בין צלילי האותיות ובין תנועות הניקוד, עליו להיות מסוגל לצרף אותם זה לזה. לדוגמה: צירוף של מספר אותיות עם סימני ניקוד שונים. אם הוא מתקשה לעשות זאת, יתכן שיש לו דיסלקציה שטחית.

   דיסלקציה שטחית וראייה

   1. ניתן היה לחשוב, כי אם התלמיד יודע להבחין בין האותיות ובין סימני הניקוד, אין מה שיעצור בעדו מלקרוא, אולם המציאות אינה כך. ישנם לא מעט ילדים שיודעים להבחין ולהבדיל כשמדובר באות בודדה או בסימן ניקוד בפני עצמו, אולם כשמדובר בצירוף של מספר צלילים זה לזה, פתאום יכולת ההבחנה שלהם נעלמת. מדוע זה כך?
   2. כשמדובר בצירוף יותר קל לנו להבין שמדובר בתהליך פנימי שמתרחש בתהליכי עיבוד המידע בחשיבה, ושלראייה הטכנית יש כאן 'תפקיד משני'. העין הרי לא יכולה להתמקד בשתי אותיות ביחד, והעובדה שהילד מצרף אותיות שונות זו לזו איננה משום שהוא כעת רואה אותם, אלא משום שהם 'נרשמות' במוחו, והוא קורא אותם בחשיבה. זה לא גלגלי העיניים שקוראים כאן, אלא ראיה פנימית בחשיבה שתופסת את האותיות כיחידה אחת.
   3. אם ילד מתקשה בצירוף, זה אומר שבעיבוד המידע בחשיבה שלו, הצלילים והתנועות שמיוצגים על ידי האותיות וסימני הניקוד, לא מצליחים לתפוס את מקומם זה לצד זה מתוך הבחנה אמתית.
   4. אם ניקח ילד שיש לו קושי בצירוף, ונשמיע באוזניו מספר אותיות, הוא עלול להתקשות בכמה דברים:
    1. הוא יתקשה לזכור את האותיות.
    2. הוא יתקשה לזכור את סדר האותיות.
    3. הוא יתקשה לחבר ביניהן ולהפוך אותן למילה אחת, בין אם מדובר במילה תקנית עם משמעות כלשהי, ובין אם מדובר במילת תפל חסרת כל משמעות.
   5. אפשר להמשיל את מה שקורה לו בחשיבה, למסך לא תקין שמופיעות עליו אותיות אך הן מרצדות וקופצות ממקום למקום במסך. ניתן לראות כל אות בפני עצמה, אבל אין אפשרות ליצור רצף כלשהו בין האותיות משום שהם לא מצליחות להישאר סמוכות אחת לשנייה. יתכן שיש לו דיסלקציה שטחית.

   לחבר את הנתק

   כדי לחבר את הנתק בחשיבה של הילד יש לנקוט בפעולות המתאימות. פנו אלינו כדי לקבל את המענה הנכון המהיר והמדויק ביותר לקושי, ולהגיע את הפתרון המיוחל בקרוב ממש.

   מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

    קידום אתרים קידום אתרים