חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   טיפול בדיסלקציה – לקרוא בקלות!

   אנחנו בטוחים שכל ילד וילדה, נער ונערה, איש ואשה, יכולים לקרוא בצורה תקינה.

   כן. כל אחד ואחד.

   אנחנו בטוחים בכך לא בגלל האמונה שלנו ביכולות שלנו, אלא בגלל האמונה שלנו ביכולות של התלמידים.

   מי שיכול לראות, לשמוע, לנוע ולחשוב, יכול גם לקרוא.

   גם אם הוא מאובחן כדיסלקטי. גם אם הדיסלקציה שלו היא קשה. גם אם ניסו ללמד אותו בהוראה מתקנת ולא הצליחו, גם אם הקושי שלו נראה חריף, חריג, לא מובן ולא הגיוני.

   אין צורך לעקוף את הבעיה שלו, או ללמד אותו אסטרטגיות מיוחדות שיאפשרו לו לקרוא. אפשר ללמד אותו לקרוא רגיל, כמו כל ילד סטנדרטי.

   לא צריך לחכות לבשלות של הילד שתגיע בכיתה גבוהה יותר, ולא נדרשים שנים ארוכות של למידה כדי שהוא יוכל לפענח מילים כתובות.

   מדוע אנחנו כל כך בטוחים בזה?

   יכולנו לומר שאנחנו בטוחים בזה משום שראינו את זה קורה מול עינינו. מאות ילדים, בני נוער ומבוגרים, עם כל הסוגים והרמות של קשיים ולקויות של קריאה, טופלו במכון זרחין וכולם ללא יוצא מן הכלל למדו לקרוא. זה נכון, אבל זו לא הסיבה העיקרית לביטחון שלנו.

   הסיבה האמתית היא אחרת. אנחנו בטוחים שהקריאה נגישה לכל ילד, בגלל שהקריאה היא תפקוד של חשיבה, ותפקוד של חשיבה אפשר לקדם ולבנות באמצעות החושים השונים של האדם.

   השמיעה של הילד, הראיה שלו, התנועה והמגע שלו, ביחד עם יכולת החשיבה שלו, הם הכלים הבסיסיים איתם אנחנו עובדים כדי לקדם את החשיבה והקריאה שלו.

   הכלים הם של הילד. היכולת היא של הילד. הידע והכישרונות הם של הילד. הכול כבר נמצא בתוכו, ומה שנדרש ממנו זה להוציא החוצה ולבטא את מה שכבר יש לו.

   אנחנו לא הולכים ללמד אותו לקרוא, אלא לגלות ולהראות לו שהיכולת הזו כבר קיימת אצלו. מי שילמד אותו לקרוא זה הוא בעצמו.

   תהליך הלמידה של הקריאה אצלנו, מלווה בהעצמה של הילד ובפיתוח כללי של החשיבה שלו, וההשפעה של התהליך על היכולות של הילד היא מעל ומעבר ללמידה של הקריאה. הילד לומד שהוא יכול, וההבנה הזו שלו, מקדמת אותו מבחינה לימודית ורגשית.

   לכל ילד יש את האלף בית שלו, והתפקיד שלנו הוא להיות הדמות האנושית שעומדת מולו ומשדרת לו בוודאות של 100 אחוז שהוא הולך להתגבר על הקושי שלו. הילד מבין שאכפת לנו ממנו, הוא מבין שהוא חשוב לנו, שהרגשות שלו חשובים לנו, שתחומי העניין שלו חשובים לנו, והתחושה הזו ביחד עם התרגול של הלמידה עם כל החושים, יוצרת אצלו את החיבור בין הידע שכבר יש לו, לאותיות ולכללי הקריאה.

   בשיטה עמה אנו עובדים, הדפים והספרים והתרגילים אינם חזות הכל בלמידה. אנחנו מייחסים חשיבות רבה למפגש האנושי בין הלב של המורה, שרואה את התלמיד היושב מולו כבעל יכולות, ומתייחס אליו כבעל ידע וכשרון כבר מהרגע הראשון, לבין הלב מלא החששות, שבע האכזבות וחסר האמונה, של התלמיד היושב מולו.

   הכימיה שנוצרת בין הילד לבין המטפל היושב מולו, מפוגגת את החששות, ממוססת את האכזבות, מחדירה אמונה, והילד מתחיל לצמוח מבפנים, בקריאה, בלמידה ובהנהגה.

   חבל על כל רגע. אם אתם זקוקים לפתרון לקשיים ולקויות קריאה, הגעתם על המקום הנכון. צלצלו אלינו עכשיו, תקבעו פגישה, ותעלו על דרך חדשה של הצלחה. אנחנו ממתינים לכם.

   לקריאה נוספת אודות דרכי פתרון שאנו מציעים ללקויות וקשיי קריאה לחצו כאן.

   מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

    קידום אתרים קידום אתרים