חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   הפרעות קשב וריכוז

   קשה לך לעקוב אחר הוראות לביצוע משימה? לפעמים נדמה לך שפשוט "נעלמת" בזמן שיחה? האם שגרת היום שלך מלווה באי שקט ותחושה "על קוצים"? ייתכן מאוד שיש לך הפרעות קשה וריכוז. זהו מונח מטריה הכולל בתוכו טווח רחב של הפרעות במיומנויות קוגניטיביות הקשורות לוויסות החושי וליכולת המיקוד. רבים המתמודדים עם קבוצת הפרעות אלו מתקשים בסיטואציות חברתיות ובהישגים אקדמיים, ולא פעם הקושי למלא אחר הנחיות יכול להקשות גם במקום העבודה. אז כיצד נדע אם אנו מתמודדים עם קבוצת הפרעות זו ומה נוכל לעשות בנדון? אספנו כאן כמה פרטים חשובים.

   אבחון הפרעות קשב וריכוז

   אבחון בעיות קשב וריכוז מספר הילדים המאובחנים בכל שנה עם הפרעות קשב נמצא בעלייה מתמדת. בין אם מדובר באינפלציה של אבחונים עקב "אצבע קלה על ההדק" או עליה במודעות וזיהוי מקרים...

   הפרעות קשב וריכוז ילדים

   הפרעת קשב וריכוז היא אחת ההפרעות הנוירולוגיות ההתפתחותיות השכיחות ביותר בתקופת הילדות, ולרוב זו תהיה גם התקופה בה תאובחן ההפרעה. כאשר קיימות הפרעות קשב וריכוז ילדים המתמודדים עמן יתקשו לשמור...

   טיפול בהפרעת קשב וריכוז

   נכון להיום, הטיפול הנפוץ ביותר להפרעות קשב הוא תרופתי- על אף שיעילות הטיפול בוססה במחקרים רבים, הוא גם טומן בחובו גם לא מעט מחירים. תופעות הלוואי של הטיפול הן רבות...

   הפרעות קשב וריכוז במבוגרים

   משימות יומיומיות ופשוטות לכאורה כמו איסוף הילדים מחוג או השלמת משימות בעבודה, עלולות להפוך לאתגר לא פשוט עבור מבוגרים המתמודדים עם בעיות קשב. הקושי בוויסות הרגשי, אי השקט, ההפרעות ביכולת...

   מידע נוסף בנושא

   כיצד ניתן להתמודד עם קשיי ריכוז?

   אם יש לך חשד כי ילדך סובל מהפרעות קשב וריכוז, יש לשוחח על כך עם יועצת בית הספר ולהיוועץ עם רופא המתמחה בתחום- אבחון מוקדם יאפשר לייעד עבור ילדך התערבויות נכונות שיאפשרו לצלוח את האתגרים ולנהל את המצב ביעילות. בין אם יידרש טיפול תרופתי ובין אם נחליט לנהל את המצב בדרכים אחרות, חשוב שיעמדו לרשותך כלים יעילים לניהול המצב.

   המענה הנכון יכול לעשות את כל ההבדל

   "מכון זרחין" מציע גישה ייחודית למיגור הפרעות קשב וריכוז. על ידי התמקדות בתהליכי חשיבה ומיומנויות עיבוד המידע, אנו מסייעים לילד לפתח כלים חדשים לעיבוד חושי ורגשי מווסת ומאוזן יותר. בזכות ליווי מסור ומקצועי, חשיבה יצירתית וסבלנות אין קץ, נסייע לילדך לשפר את יכולותיו באופן עצמאי.

   כיצד מתאפיינות הפרעות קשב וריכוז?

   עבור אנשים הסובלים מהפרעות אלו, הקדשת תשומת לב או היכולת להישאר ממוקדים לאורך זמן, עשויות להפוך למאבק לא פשוט. לרוב, המתמודדים עם קשיי ריכוז יגלו את התסמינים הבאים:

   • קושי לחכות בסבלנות, בעמידה בתורים, במשחק או במשימות הדורשות ריכוז.
   • קושי לדבוק במשימה, מבלי לגלוש להתרחשויות אחרות המושכות את תשומת הלב.
   • תשומת לב לקויה לפרטים בסביבה.
   • אובדן פריטים אישיים כמו ארנק, מפתחות או מעיל לעתים קרובות.
   • קושי במיומנויות סדר וארגון.
   • טווח קשב קצר.
   • תנועות עצבניות.

   ילדים עם הפרעות קשב וריכוז ללא היפראקטיביות עשויים להיראות משועממים או חברי עניין במהלך פעילויות בכיתה. הם מועדים לחלימה בהקיץ, עובדים לאט ומתקשים לסיים משימות.

   בעיות קשב וריכוז

   עבור המתמודדים עם קשיי ריכוז, התקופה המתסכלת והמאתגרת ביותר מתרחשת ללא ספק במהלך גיל בית הספר. ההתמודדות היום-יומית עם הקושי במשימות אקדמיות עשוי לפגוע קשות בדימוי העצמי של הילד ולעתים קרובות גורר עמו גם קשיים חברתיים. ככל שאנו מתבגרים, אמנם, סביר להניח שנמצא את הדרכים שלנו לחיות עם המצב, גם אם הפתרון אינו אופטימלי. כיום, מזהים חוקרים מובילים בעולם עדויות להשלכות ארוכות טווח שמביאות עמן בעיות קשב וריכוז. השלכות אלו משפיעות באופן מובהק על איכות חייהם של המתמודדים עמן וחולשות על מיומנויות רבות החיוניות לחיים בוגרים תקינים.

   קשב וריכוז

   על אף שמצב זה ליווה אותך לאורך חלק ניכר מחייך, הוא בשום פנים ואופן לא חייב להיות חלק בלתי נפרד מאישיותך וזהותך- אנו ב"מכון זרחין" מאמינים בכל ליבנו כי קיים פתרון טיפולי מלא ושורשי עבור הפרעות קשב וריכוז. על ידי תרגול מיומנויות קוגניטיביות כמו ריכוז, זיכרון וויסות רגשי באופן רציף ועקבי, נוכל לסייע לך לנהל את המצב על הצד הטוב ביותר ולחוות בחייך את השקט שתמיד ייחלת לו.

   בעיות קשב וריכוז עשויות להשפיע על גורמים שונים בחיינו

   רבים מהמתמודדים עם הפרעות קשב מתקשים בשמירה על קשרי חברות. ישנן סיבות רבות לכך- ראשית, ההתנהגות האימפולסיבית והקושי בוויסות הרגשי שמאפיינים רבים מהמתמודדים עם קשיים בקשב ובריכוז, עשויים להיות מאתגרים מאוד עבור הקרובים לאדם. לא פעם, הדבר עשוי לגרום לסכסוכים וליצור מרחק, ולעתים קרובות הקשיים ביכולות הסדר והארגון והנטייה לשכוח דברים, גורמת לרבים לתפוס אנשים המתמודדים עם קשיי ריכוז כלא אמינים. אתגרים אלו עשויים להטיל קשיים רבים על ניהול קשרים משמעותיים לאורך זמן ועשויים להסב תסכול רב. כמו כן, לעיתים בעיות קשב וריכוז יכולות להוות נטל כלכלי וגוררות הוצאות גבוהות יותר בקרב המתמודדים עם ההפרעה. בין אם הדבר נגרם עקב התנהלות בלתי מחושבת, אובדן הפרודוקטיביות האישית או כניסה לחובות עקב התנהלות אימפולסיבית ולא זהירה, הסבירות להיקלע לקשיים כספיים עולה משמעותית בקרב המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז.

   קידום אתרים קידום אתרים