חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   קשיי למידה

   קשיי למידה לפי הנתונים העדכניים של משרד החינוך, 10%-15% מתוך ילדי בית הספר סובלים מקשיי למידה כלשהו הקשורים בריכוז, קשב, הבנת הנקרא, כתיבה, חשבון ואפילו דיבור. שיעור הילדים הסובלים מהנושא של קשיי למידה אינו מדויק, וזאת בשל העובדה שילדים רבים אינם מאובחנים כיאות בשלב מוקדם. נתון מעניין נוסף הוא לגבי שכיחות קשיי למידה בקרב בנים לעומת בנות – פי 10 בערך. רוב קשיי הלמידה מאובחנים רק במעבר הילד לבית הספר, למרות שניתן לבצע אבחון הרבה לפניכן.

   אבחון קשיי למידה

   אבחון קשיי למידה כולל הערכת תפקודים התפתחותיים מגוונים ומגלה את הגורמים האחראיים לחוסר ההצלחה הלימודי. חשוב מאד לזהות את שורש הבעיה. לאחר שני מפגשים ראשונים מקבלים דיאגנוזה מפורטת שמפרטת את מהות הבעיה ואת זמן הטיפול הנדרש לפתרון הבעיה.

   • מפגש הראשון – לאחר אבחון קשיי למידה, נערך מפגש היכרות עם הורי הילד. במפגש זה מתקבלת אינפורמציה רלוונטית אודות ההיסטוריה של הילד.
   • מפגש השני – נערך כבר עם הילד המטופל. מפגש זה מוקדש בד"כ להיכרות אישית עם הילד ועם קשייו. בסיומו של מפגש זה יקבעו דרכי הפעולה המתאימים ביותר לילד. על סמך דיאנגונזה אישית, לכל ילד נבנה מסלול עבודה אישי. הטיפול כולל סדרת מפגשים בתדירות מומלצת של פעמיים בשבוע, למשך מספר חודשים (פחות משנה בד"כ).

   טיפול בקשיי למידה

   הדרכה נוספת להורים ולצוותי החינוך במהלך טיפול של קשיי למידה, יקבלו ההורים דו"חות אודות התקדמות התהליך. כמו כן יש ליצור שיתוף פעולה בין מכון זרחין לבין אני החינוך הנוספים העובדים בסביבת הילד. אנו מספקים הדרכה מקצועית משלימה הן להורים והן למחנכיו. למכון זרחין שיתופי פעולה בין לאומיים עם צוותי טיפול בתחום של קשיי למידה. מדובר בייתרון משמעותי, שכן מומחים בעלי שם עולמי עומדים לרשותנו לצורך התייעצות מקצועית במקרה הצורך.

   מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

    קידום אתרים קידום אתרים