חפשו כל דבר:

מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

  לפרטים ולקביעת תור

  השאירו את הפרטים הבאים

   טיפול בדיסקלקוליה

   דיסקלקוליה בשיטת זרחין

   דיסקלקוליה הינה בעיה שנובעת מקושי בתפיסת המרחב. על פי שיטת זרחין, הגורם לדיסקלקוליה, כמו לקשיי למידה אחרים, הוא תפקוד לא תקין של מרכז עיבוד המידע בחשיבה. ניתן לדמות את עיבוד המידע בחשיבה, למסך פנימי בחשיבה של הילד, עליו מופיעים הנתונים, והוא הבסיס ליכולות ולידע שהילד מבטא.

   הבנת תחום החשבון נחלקת למספר תחומים, בין היתר הבחנה של כמות, גודל, סדר ומיקום. המילה גודל כוללת את המושגים: קטן, גדול, ארוך, קצר. המילה כמות, כוללת את המושגים: מעט, הרבה, פחות, יותר, לאט, מהר. המילים מיקום וכיוון כוללות את המושגים: למעלה, למטה, מעל מתחת. המילים סדר ומרחק כוללות את המושגים: קרוב, רחוק, כאן, שם, ראשון, שני.

   תוכנית טיפולית מותאמת

   על מנת להבין חשבון, הילד צריך לעבד נכון את המושגים הבסיסיים האלו. ילד שסובל מדיסקלקוליה לא מסוגל לעבד בצורה נכונה את ההבדלים שבין המושגים ההופכיים שהזכרנו. מאחר שכך הוא לא מסוגל להתקדם בהבנת החשבון משום שחסר לו הבסיס, לראות נכון את המושגים שעומדים מולו.

   כל עוד קיימת שליטה בארבעת תחומים אלו, לא צפויה בעיה בתחום החשבון והמתמטיקה, אך במידה ובעיות אלו מתגלות בשלב זה או אחר של החיים, יש להתאים תוכנית דיסקלקוליה טיפול להתמודדות וחידוד התחומים, על מנת למנוע בעיות גדולות יותר בעתיד. ועדיף מוקדם ככל האפשר.

   יש פתרון לדיסקלקוליה

   הניסיון הרב שלנו מוכיח שניתן לתקן את יכולת העיבוד ולפתור את בעיית הדיסקלקוליה מהשורש. על מנת להשיג זאת יש לקדם ולעורר את הרצון הפנימי של המטופל לגלות את הכוחות הטמונים בו. אנו משתמשים במספר כלים כדי להשיג זאת, וביניהם: העברת מסר ברור וגלוי של  בטחון מלא ביכולתו לפתור את בעייתו מהשורש, טיפול בגובה העיניים  בו הילד נמצא במרכז, עיסוק בחוויות אישיות של הילד, וגישה טיפולית דינמית ומקורית שמתאימה עצמה כל העת למצבו של המטופל.

   במהלך הטיפול, אנו מקפידים לשמור על ערנות ושיתוף פעולה מלא של המטופל כל העת, באמצעות שילוב הומור בשיח הטיפולי ושיחה אודות נושאים מעולמו של הילד.

   קידום כוח הרצון

   את כוח הרצון שמתגלה אצל הילד, אנו מנצלים באמצעות  הכלים הייחודיים של שיטתנו,  לתיקון  הנתק החשיבתי ששורר בתהליך העיבוד של המידע. בניגוד לגישה המקובלת אנחנו לא מתמקדים רק בשינון וחזרה של המספרים והתרגילים, אלא מתמקדים בתהליכי העיבוד שבמחשבה.

   אם נמשיך את הדימוי שציינו קודם, המטרה היא שבשעה שהילד יתבונן במסך הפנימי שבמוחו על המספרים ועל הגורמים שמרכיבים את התרגילים, הוא יראה אותם בצורה נכונה, יבחין ביניהם, וייתן להם את הפרשנות והמשמעות המתאימה.

   ניצול חוש המגע והשמיעה

   מאחר  שההתמקדות שלנו היא בעיבוד המידע שמתרחש ב"מסך" שבמוחו של הילד, אנחנו משתמשים בדרך טיפול מקורית שמסתייעת גם בחושים ומיומנויות  למידה אחרות, שקשורות אף הן לעיבוד המידע במחשבה.

   אנחנו משלבים בתרגול החשבון חושים כמו דיבור, שמיעה, מגע, תנועה וראיה, בדרכי תרגול שונות, ומלמדים ומכוונים את הילד לדייק בפרשנות ובמשמעות שהוא נותן למושגים הבסיסים של יסודות החשבון. הטיפול מלווה בשיח שנועד לעורר את המודעות של הילד למצבו, ליכולות שלו ולהתקדמות שהוא חש, ומודעות זו תורמת לשינוי דפוסי החשיבה שלו.

   מיגור הקושי בחשבון

   התוצאה של הטיפול המדויק שלנו, היא שלאחר סדרת מפגשים הקשיים בחשבון נעלמים. בניגוד לגישה המקובלת שמטרתה ללמד את הילד ללמוד להסתדר עם הדיסלקציה, התוצאה שמושגת באמצעות הטיפול שלנו היא מיגור הקושי באופן מוחלט כך שהילד יוצא לחיים חדשים ומתחיל לתפקד באופן נורמטיבי מבחינת תפקודי הלמידה.  אנו מביאים לסילוק הגורם לבעיה, וכך הבעיה נעלמת מאליה.

   אם גם אתם סובלים מבעיית דיסקלקוליה, צרו קשר  עוד היום עם מכון זרחין, מכון אבחון דיסקלקוליה. התוכנית הטיפולית מותאמת באופן אישי לכל אדם בהתאם לסוג הדיסקלקוליה ממנו הוא סובל.

   מבולבלים? בואו לקבל עצה של מומחה:

    קידום אתרים קידום אתרים